لینکدین چیست و چگونه یک پروفایل حرفه ای در لینکدین داشته باشیم؟

شبکه ی اجتماعی لینکدین

لینکدین یک شبکه ی اجنماعی حرفه ایی است که می توان کسب و کار خود را در آن معرفی و آن را ارتقا بخشید.

فرق نمی کند صاحب یک کسب وکار باشید یا کارمند یا حتی به شکل فریلنسری کار می کنید داشتن پروفایل لینکدین می تواند کسب و کار شما را رشد دهد.

به عنوان یک صاحب کسب و کار می توانید آگهی های استخدام خود را در لینکدین انتشار دهید و افراد مورد نظر را با توجه اطلاعاتی که در پروفایل خود وارد کرده اند انتخاب کرد؛ یا به عنوان یک شخص متخصص می توانید فرصت های شغلی موجود را رصد کنید و برای آنها رزومه بفرستید یکی از مزیت های دیگر لینکدین این است که می توانید با بزرگان صنعت و رشته ی خود آشنا شوید و به آنها درخواست برقراری ارتباط دهید و بیشتر با آنها آشنا شوید و به مراتب با فضای حرفه ای حیطه ی کاری خود بیشتر آشنا شوید.

حتی بسیاری از دانشگاه های مختلف دنیا برای اینکه بتوانید در آنجا تحصیل کنید از شما در خواست لینک پروفایل لینکدین شما را می کنند و این موضوع نشان می دهد چقدر این شبکه ی اجتماعی می تواند در آینده روابط شغلی و تحصلی شما تاثیرگذار باشد به شرطی که بتوانیم قابلیت های این پلتفرم خوب بشناسیم و بتوانیم درست از آنخا استفاده کنیم.

لینکدین یک پلتفرم شغلی بسیار قدرتمند است که امکانات فوق العاده زیادی دارد ولی ممکن است شما یک پروفایل لینکدین داشته باشید ولی اینکه چطور از بخش های مختلف آن درست استفاده کنید و دیگران بتوانند با شما راحت ارتباط برقرار کنند یکی از بخش های مهمی که در لینکدین شما بسیار مهم است پروفایل شما است، پروفایل شما مانند ویترین معرف شما می باشد برای اینکه بتوانید خود را آنگونه که هستید درست معرفی کنید و قابلیت های خود را برجسته کنید لازم است برای تکمیل پروفایل با بهبود آن نکاتی را بدانید و رعایت کنید.

کارربرد لینکدین نسبت به دیگر شیکه های اجتماعی

ما در این مقاله 12 نکته ی کاربردی که می تواند صفحه ی شخصی شما را در لینکدین بهبود دهد و در نتیجه دیگران راحتتر با شما ارتباط برقرار کنند و با قابلیت های شما را بهتر آشنا شوند را آورده ایم این مقاله به مرور بروز رسانی می شود و نکات بیشتر به آن می افزاییم امیدواریم این نکات به شما در داشتن بک پروفایل حرفه ای در لینکدین کمک کند.

اطلاعات پروفایل خود را به طور مدام بروز رسانی کنید

نمونه یک صفحه پروفایل در لینکدین

بسیاری از افراد فراموش می کنند که پروفایل لینکدین خود را به روز کنند. چه تازه وارد باشید یا یک فرد شناخته شده هیچ بهانه ای برای داشتن اطلاعات قدیمی بدردنخور یا منسوخ شده در لینکدین وجود ندارد. این موضوع قطعا روی کار شما تاثیر گذار خواهد بود.

دوبخش از پروفایل لینکدینتان وجود دارد که باید حتما بررسی کنید که بروز باشند:

  • عنوان اصلی(headline):عنوان هر چیزی معرف آن است شما در عنوان لینکدین می توانید مهارت های برجسته خود یا موقعیت های شغلی خود را وارد کنید.(به عنوان مثال ، “مدیر بازاریابی شرکت X” یا “استراتژیست بازاریابی محتوا و نویسنده مطالب تبلیغاتی”) و یا القابی که دوست دارید با آن شما را بشناسند(مانند “مدرس ، مربی ، نویسنده ، مشاور ، یا …”) را برجسته کنید. در لینکدین به همه بگویید شما کی هستید ، چه کاری انجام می دهید و چرا شخصی هستید که باید با آنها ارتباط برقرار کنید.
  • مکان محل زندگی یامحل کار: شهر محل زندگی یا نام و محل شرکت را واردنمایید حتما.

انجام این دو کار ساده به شما کمک می کند افراد بیشتری شما را پیدا کنند و به شما کمک می کند تا ارتباطات بالقوه مرتبط تری پیدا کنید.

تاثیر عکس پروفایل با کیفیت را دست کم نگیرید

پروفایل های لینکدینی دارای تصویر ،11 برابر بیشتر مشاهده و دیده می شوند. بنابراین اگر هنوز عکسی را برای پروفایل انتخاب نکرده اید وقت آن است که تغییری ایجاد کنید و خود را نشان دهید.

برای انتخاب عکس پروفایل دقت کنید که

  • عکس لینکدین شما نباید مربوط به 20 سال پیش باشد یا دوران دبیرستان و..
  • لینکدین مانند سایت های دوست یابی یا شبکه هایی مانند اینستاگرام یا فیسبوک نیست پس یک عکس مناسب انتخاب کنید.
  • ازگذاشتن عکس حیوانات خانگی با مناظر طبیعت یا گل و چمنزار در پروفایل خود دوری کنید.

فراموش نکنید که لینکدین یک شبکه ی اجتماعی حرفه ایی است پس حرفه ایی رفتار کنید!

از عکس پس زمینه در پروفایل خود غافل نشوید

آیا پروفایل لینکدین شما خسته کننده ومعمولی به نظر می رسد؟

با یک تصویر پس زمینه جذاب از نظر بصری ، به صفحه پروفایل خود کمی شخصیت یا برند تجاری بیشتر دهید.

لینکدین به کاربران توصیه می کند از تصویری (PNG ، JPG یا GIF) با وضوح 1400 در 425 استفاده کنند.

یک خلاصه خوب در پروفایل خود بنویسید

یک بخش از لینکدین میوانید خلاصه ای از خود را بنویسد و خود را معرفی کنید در این بخش ویژگی های خود ، تجربه شغلی ، افتخارات قابل توجه و … را برجسته کنید.

بحث های زیادی در مورد اینکه آیا بهتر است در اینجا از نوشتن روایت اول شخص استفاده کنیم یا از شخص سوم استفاده کنیم ،مطرح شده است. در نهایت ، این موضوع از هر جهت واقعاً مهم نیست – فقط با هر کدام که انتخاب می کنید سازگار باشید و تا آخر از همان نوع استفاده کنید. و بین اول شخص و سوم شخص زیاد تعلل نکنید چون یک بحث گیج کننده است و نشان دهنده عدم توجه به جزئیات است.

به طور خلاصه در این بخش : روی مهمترین جزئیات مربوط به حرفه خود تمرکز کنید ، از اصطلاحات بی معنی پرهیز کنید واز لحاظ خوانایی متن درست عمل کنید.

غلط املایی ممنوع

گرامر ضعیف ، غلط نوشتاری و املای غلط ممنوع است و از اشتباه تایپی خودداری کنید.

از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید و با دقت انتخاب کنید

کلمات بسیار مهم هستند ، به ویژه هنگامی که کاربران با جستجو شما را پیدا میکنند و جستجو قسمت بزرگی از معادله است. استفاده از کلمات کلیدی مناسب در پروفایل شما تفاوت دیده شدن یا یافت نشدن در جستجو است.

کلماتی را که می خواهید که کاربران با جستجوی آنها در لینکدین شما را پیدا کنند شناسایی کنید و از این کلمات کلیدی در عنوان ، خلاصه و پروفایل خود استفاده کنید. استفاده از کلمات کلیدی مناسب شما را در معرض ارتباطات و فرصت های بالقوه بیشتری قرار می دهد.

وب سایت خود را در پروفایل درج کنید

لینک وب سایت در لینکدین

در زیر اطلاعات تماس ، لینکدین به شما این امکان را می دهد که آدرس یک وب سایت یا وبلاگ را وارد کنید. اما به طور پیش فرض ، متنی که در پروفایل شما نشان داده می شود “Blog” یا “website” است که بسیار کسل کننده است. هرکسی که از پروفایل شما بازدید می کند ، هیچ سرنخی ندارد که در صورت کلیک بر روی آن ، در نهایت به کجا می رسد.

آیا می خواهید از نام تجاری واقعی یا نام تجاری خود استفاده کنید؟ ازترفند ساده ی زیر استفاده کنید.

هنگام ویرایش ناحیه وب سایت ها در پروفایل خود ، گزینه “other” را انتخاب کنید. اکنون می توانید عنوان وب سایت و آدرس اینترنتی خود را اضافه کنید.

آدرس پروفایل لینکدین خود را شخصی سازی کنید

لینک پروفایل اختصاصی

وقتی پروفایل لینکدین خود را ایجاد می کنید ،آدرس پروفایل(url) شما دارای ترکیبی زشت از حروف ، اعداد مختلفی است که برای برند شخصی شما هیچ ارزشی ندارد برای سازگاری آدرس پروفایل لینکدین با سایر شبکه های اجتماعی می توانید آن را شخصی سازی کنید و نزدکی به آدرس پروفایل دیگر شبکه های اجتماعی تان بکنید.

مثلا اگر آیدی اینستاگرامتان @user_name است می توانید آدرس پروفایل لینکدینتان را به
https://www.linkedin.com/in/user_name/تغییر دهید.
این کار با گزینه هایی که در پروفایل لینکدینتان است به راحتی قابل انجام است.

برای خود یک تریبون بسازید

اهمیت داشتن یک کانال ارتباطی با مخاطبان یا داشتن یک رسانه برکسی پوشیده نیست و خیلی مهم است و همچنین اهمیت محتوای بصری در حال افزایش است. با افزودن فایل های مختلف ، عکس ها ، فیلم ها و ارائه ها به پروفایل لینکدین خود در این راه کمک کنید تا حرف شما برای مخاطبان بیشتری مهم باشد.

ویترین پروفایل خود را تکمیل تر کنید

لینکدین به شما امکان می دهد چندین بخش برای جذابیت و عمق بصری بیشتر به پروفایل خود اضافه کنید. شما می توانید بخشهایی را برای پستها ، داوطلبانه ، زبانها ، افتخارات و جوایز ، حق ثبت اختراع ، علت اهمیت دادن به شما و موارد دیگر اضافه کنید.

همه این بخش ها شما را در فرصت های بیشتری برای ایجاد ارتباطات جدید باز می کنند.

بخش مهارت های پروفایلتان را جدی بگیرید

مردم قصد دارند شما را برای انواع مهارت ها تأیید کنند – حتی گاهی اوقات حتی مهارت هایی که در واقع ندارید. شما می توانید انواع مهارت هایی که دارید را در بخش مهارت ها در پروفایل خود اضافه کنید.

مثلا اگر دانش برنامه نویسی دارید مهارت های برنامه نویسی خود را اضافه کنید با چه زبان های برنامه نویسی کار میکنید از چه تکنولوژی هایی استفاده می کتید و .. یا اگر دیجیتال مارکتر هستید نشان دهید که به چه مسائلی اشراف دارید و زمبنه های کاری خود را به عنوان مهارت وارد کنید فرقی نمی کند اگر مهندس مکانیک هستید یا مهندس برق یا هر شغل مهارتی که دارید می توانید توانایی هایتان را در این بخش وارد کنید.

لینکدین به شما امکان می دهد هرگونه مهارت و تأیید بی ربط را حذف کنید. شما باید از “دروغ گفتن” در مورد مجموعه مهارت های خود خودداری کنید.

شبکه سازی کنید حتی با کسانی که نمی شناسید

برقراری ارتباط با افراد مختلف در حوزه کاری خود

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مردم در لینکدین مرتکب می شوند عدم برقراری ارتباط با افرادی است که می خواهید بشناسید اما هنوز آنها را نمی شناسید. این کل هدف شبکه است – شناختن افراد جدید ، نه فقط ارتباطات برقرار شده.

ایجاد شبکه لینکدین مزایای بسیاری دارد. حتی میتوانید یک اینفلوئنسرحیطه ی کاری خود باشید. شما تأییدهای بیشتری دریافت می کنید. افراد بیشتری بهترین مطالب شما را می بینند ، آن مطالب را به اشتراک می گذارند و از وب سایت شما بازدید می کنند. و برای برند شخصی عالی است.

روی کیفیت ارتباطات خود دقت کنید مهم کیفیت ارتباطاتی هست که برقرار می کنید نه تعداد ارتباطات، برای همین هم خود پلتفرم لینکدین زمانی که تعداد connectionها بیشتر از 500 تا می شود با علامت +500 نشان می دهد ، تا ما بیشتر روی کیفیت connection ها کار کنیم نه کمیت.

متن دعوت نامه ار متناسب با افراد و شرایط شخصی سازی کنید

ترجمه ی متن پبشفرض لینکدین برای ایجاد ارتباط به این صورت است “من می خواهم شما را به شبکه حرفه ای خود در لینکدین اضافه کنم.” این پیام پیش فرض لینکدین خسته کننده و غیر شخصی است.

هنگامی که فردی را به برقراری ارتباط دعوت می کنید ، آن را بیشتر شخصی کنید – به مکان ملاقات خود یا موضوعی که در یک گروه لینکدین، از طریق ایمیل یا در هنگام مصاحبه تلفنی صحبت کرده اید ، اشاره کنید. این تماس شخصی احتمالاتی را که آنها درخواست شما را می پذیرند افزایش می دهد.

نتیجه گیری

اکنون شما می دانید که برای بروز رسانی کردن پروفایل لینکدین خود باید چه کاری انجام دهید. خودتان را شگفت انگیز جلوه دهید ، وconnection های خود را افزایش و نفوذ خود را رشد دهید.

منتظر چی هستی؟ اکنون به روزرسانی کنید!
یک اسب شاخدار در دریای الاغها باشید

منبع:

medium